RSS Feed

Wywóz gruzu Warszawa

Zalegające po parę tygodni worki ze brudami i gruzem coraz dużo irytują mieszkańców, zwłaszcza że na dużo spośród nich można natknąć się w miastu Gdańska. Przekazująca je firma tłumaczy, że to materia wielkiej miary zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz niedawna kolej w zgodzie, do jakiej mało który klient się stosuje.Jeśli prowadzisz remont, wtedy na domową rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, bo nie zostanie on zaakceptowany w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm udzielających taką usługę kontenery na gruz Warszawa.

Samą z takich firm jest Green Service. Traktuje ona moc klientów, ponieważ oferuje niskie ceny, natomiast na indywidualnej stronie internetowej informuje, że działa napełnione worki w ciągu czterech dni od zgłoszenia https://fungruzwywoz.wordpress.com.

Sęk w tym, że z reklamie naszych czytelników wynika, że worki z logo tej marki pozostają przy trójmiejskich ulicach nawet po parę tygodni.

– W stosunku z zmianą domu zamówiłam worki na gruz. Wzięłam pakiet trzech worków 2,5-tonowych oraz jeden 1,5-tonowy. Zapłaciłam przy odbiorze pustych worków – mówi pani Maria z ul. Jaworowej w Gdańsku. – Firma deklaruje na stronie internetowej “szybkość działania: odbiór następuje maksymalnie w ciągu czterech dni roboczych od momentu zgłoszenia napełnionego worka”. Rzeczywiście, “szybkość działania” pokazała się podczas dostarczenia zamówionych pustych worków. Dostawca zjawił się w procesie pół godziny. Jednak od worki zostały napełnione, nie istniałoby teraz jakiejkolwiek reakcji. Worki stały przed moim domem mało dwa miesiące.

Pani Maria skontaktowała się z rzecznikiem praw konsumenta, o czym poinformowała firmę Green Service. Dopiero wtedy, po 7 tygodniach, worki usunięto.

Więc nie pierwsza skarga od czytelnika, jaką pozostali w istocie pełnych gruzu worków z logo tej nazwy. Śmieci trwają od prawie 1,5 miesiąca na ul. Burzyńskiego na Zaspie czy przy ul. Sychty we Wrzeszczu.

– Mamy osiem samochodów, z czego jakiś obsługuje Gdynię, ale opóźnienia jesteśmy chociaż w Gdańsku. Istnieje niemało przyczyn takiego stanu rzeczy – przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. – Pierwszy, to silna suma punktów, do jakich nie możemy łatwo dojechać, gdyż są po prostu pozastawiane samochodami. A właśnie robimy po chwila podejść, aż się uda. To obraza czasu, a trzeba mieć, że punktów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały pora je wykupują. Kolejny problem liczy na ostatnim, że do nowa pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co znacząco wydłużało czas ich wywozu, bo powinien je stanowiło najpierw oddzielić. Miesiąc temu poprawili ten przedmiot, ale raz, że nie wszyscy czytają uważnie umowy, i dwa – u nas jest powszechne kontenery na gruz Warszawa pozwolenie na wyrzucanie śmieci do worków czy kontenerów z gruzem http://www.blog.fory.pl/odpadypoznanbest.

 

Jest również trzeci problem. – Ten etap stanowi o moc większy w zestawieniu choćby z ubiegłym rokiem, bo mamy o znacznie dużo zleceń. Nie ze każdym się wyrabiamy – przyznaje kierownik. – Zdajemy sobie sprawę spośród obecnej kondycji i zwiększamy wszelkich starań, żeby czas liczenia się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w zgodzie mamy zapis, który mówi, że wywozimy worki “w rozwoju ok. czterech dni”, ale same zastrzegamy sobie w niej prawo do wydłużenia tego etapu. Teraz średni czas na wywóz naszych worków ma ok. 2 tygodni.

Co na ostatnie klienci? Ich cierpliwość pewno się skończyć, gdy Straż Miejska zacznie wystawiać mandaty właścicielom posesji za odkładanie na nich śmieci…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: